Estimation : 400 € / 500 €

Adjugé 512 €

JAPON - Époque EDO (1603 - 1868), XVIIe siècle
Shinto wakizashi, shinogi zukuri, hamon midare, hada mokume, fusée percée de deux mekugi ana, mumei.
Nagasa : 49 cm ; monté en shirasaya.